Při léčení mykózy je nutné, aby se léčil i partner. Mykotické spóry mohou přežívat i pod předkožkou a nemusí vyvolávat žádné obtíže. Časem pak mohou být přeneseny zpátky na partnerku.
Pro léčbu právě probíhající mykózy má lékař dvě možnosti:
1. Lokální (místní) léčba (vag. čípky či krémy), která však obvykle působí pouze na povrchu sliznice a nezasáhne kvasinky lokalizované v hlubších vrstvách tkáně. Řada žen léčbu těmito přípravky velmi často přerušuje hned po vymizení příznaků, kdy ovšem zdaleka nejsou všechny mikroorganismy zlikvidovány. Pak dochází k častým recidivám.
2. Perorální léčba (užívání ústy), která je schopna zbavit vás infekce již po jediné dávce léčivého přípravku, tj. po požití jedné kapsle (flukonazol - např. léčivé přípravky Diflucan, Mycomax). Tato léčba je tedy nejen mnohem účinější, ale také pohodlnější. Vzhledem k tomu, že zasahuje především mikroorganismy ve střevním traktu, brání rovněž mnohem efektivněji recidivám onemocnění.
Jak předcházet mykózám:
• neužívat žádné přísady do koupelí, ani poševní deodoranty a výplachy. Všechny ničí ochranné kyselé prostředí pochvy.
• nosit volné prádlo s bavlněnými klíny. Těsné nylonové kalhotky a přiléhavé kalhoty zvyšují teplotu a vlhkost.
• přežehlit bavlněné klíny u kalhotek horkou žehličkou. Při praní v pračkách s nízkou teplotou se vždy spóry kandidy nezničí.
Podporujeme:
kosmetika a líčení Brno a lepení, barvení a prodlužování řas
love Moon - aniontová intimní hygiena pro ženy a dětské pleny
omlazení obličeje, neinvazivní liposukce, trvalá epilace Brno
léky, vitamíny, kosmetika, zdravá výživa nejen proti striím
latexové matrace, lamelové rošty a dětský nábytek
Žádné komentáře:
Okomentovat